fbpx

ששי לב | משרד עורכי דין

עורך דין נזקי צנרת

עורך דין נזקי צנרת, רטיבות ומים

ישנם מקרים מצערים בהם דירות ובתים ניזוקים באופן קשה לבטח כשמדובר בנזקי רטיבות, נזקי צנרת והצפות כתוצאה מנזילה בקו צנרת. נזקים שלרוב יצריכו שיפוץ נרחב, עבודות שיקום לייבוש ובעלות כספית גבוהה. במקרים מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי צנרת ורטיבות, על מנת לקבל את מלוא הפיצוי והשיפוי בגין הנזקים שנגרמו למבנה הדירה ולרכוש.

עורך דין נזקי צנרת נגד חברות ביטוח

בתחום הביטוחים, כחלק מפוליסת ביטוח דירה, ישנם סעיפים המתייחסים לנזקי רטיבות, צנרת והצפות. סעיפים אלו מאפשרים למבוטחים לקבל פיצוי מחברות הביטוח במקרים בהם הנכס שלהם ניזוק בשל נזקים אלו. בלא מעט מקרים חברות הביטוח מנסות להתנער מאותם סעיפים. דבר המוביל את המבוטחים לפנות לעורך דין נזקי רטיבות עורך דין נזקי צנרת ורטיבות או עורך דין נזקי הצפה.

כמו כן, קיימים מצבים בהם המבוטח פונה אל חברת הביטוח ומדווח על מקרה הביטוח וחברת הביטוח שולחת אנשי מקצוע מתוך רשימת בעלי מקצוע מומלצים העובדים בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח ופועלות לתיקון הנזקים, כאשר לא פעם מדובר בתיקון חלקי וארעי ואשר לא בהכרח משיב את המצב לקדמותו.

עורך דין נזקי מים ורטיבות

נזקי מים, כאמור, יכולים להתבטא במספר אופנים ולהביא לפגיעה חמורה ומשמעותית בדירה ולרכוש שבה עד לכדי מצב שעלול להביא לאבדן הנאה מהנכס ולדירה שאינה ראויה למגורים. במקרים רבים, מדובר בדירות ישנות (לא מחייב, אבל בשל גיל הצנרת והבלאי סביר יותר ושכיח למצוא נזקים בנכסים אלו) ולא פעם נוצר נזק רטיבות מצנרת.

נזק שמקורו בנזילה הגורם רטיבות והצפה בדירה נגרם כתוצאה מכשל במערכת צנרת ישנה שניזוקה בשל בלאי של שנים מבלי שטופלה או הוחלפה.

ייתכן, אף וקיים כשל איטום (ניתן לראות נזקים כאלו בתקרת הדירה הממוקמת מתחת לחדר הרחצה (המקלחת) או המטבח של דירת השכן. הדבר קורה לא פעם בבנייני מגורים, כשנזק רטיבות בדירה עליונה מביא לפגיעה רחבה ומשמעותית גם בדירה הממוקמת מטה.

זאת ובנוסף, קיימים מקרים של נזקי צנרת שהינם רכוש של נציגות הבית המשותף או כשלי איטום חיצוני של מעטפת הבניין ואלו גורמים נוספים להיווצרות נזקי רטיבות ונזקי צנרת ומים.

נזק מים ורטיבות – איתור וטיפול ראשוני

נזק רטיבות מהווה גורם משמעותי לפגיעה חמורה בנכסים ודירות, כשגם לגבי נזקים אלו חשוב לדאוג לכיסוי ביטוחי.

קיימים כמובן סימנים בולטים להיווצרות סימני רטיבות. זיהוי הסימנים המוקדמים וטיפול בהם יאפשר לטפל בבעיית הרטיבות בשלב התחלתי ובכך להימנע מנזק רחב, עמוק ומשמעותי.

סימנים מקדימים לרטיבות יכולים להתבטא בעלייה משמעותית בחשבון המים, בהתקלפות של טיח או צבע מהקירות, בתופעות של התקפלות חלקים והיווצרות של חלקים "רכים" על גבי הקירות, היווצרות ריח של עובש, היווצרות כתמי רטיבות וכמובן היווצרות שלוליות בחללי הדירה.

חשוב בשלב הראשון, לאתר את מקור הנזילה והימלטות המים ולוודא תיקון הצנרת או האיטום ככל ונדרש לעשות כן על ידי בעלי מקצוע.

נזקי מים ורכוש הערכת נזקים ואיתור הנזילות

הדרך המומלצת לטיפול בתביעה לנזקי רכוש ורטיבות, הינה באמצעות אנשי מקצוע מומחים לאינסטלציה ואיתור נזילות, המשתמשים באמצעים טכנולוגיים ומתקדמים לאיתור נזילות ונזקי צנרת. בטרם הגשת התביעה יש לבחון היטב, מהו מקור הנזילה ולקבל דו"ח איתור נזילות מפורט לאחר ביצוע בדיקות מקיפות.

בנוסף, יש לדאוג לחוות דעת מהנדס וכן חוות דעת שמאי על מנת שיעריכו ויאמדו את היקף הנזקים, היקף עבודות השיקום והיקף הנזק ושיעורו. ללא תימוכין של חוות דעת אלו וצירופן לכתב התביעה, לא ניתן להוכיח את הנזקים וייתכן והדבר יוביל לדחיית התביעה.

פיצוי נזקי רטיבות

במסגרת ביטוח דירה עליו אנו חותמים מול חברת הביטוח, חשוב לוודא כי בפוליסה קיימת התייחסות למקרים של נזקי צנרת המזכים לתשלום תגמולי ביטוח בגין נזקי רטיבות וצנרת. עורכי דין ממליצים לוודא ואף להתעקש שבמסגרת אותה פוליסה יוגדרו ויפורטו מהם בדיוק נזקי רטיבות לגביהם אתם מכוסים.

כך למשל, רוב הפוליסות הקיימות בשוק הביטוח לא מכסות נזקי איטום או נזקים הנוצרים ממי גשמים.

במקרים ובהם מדובר על פוליסת ביטוח על דירה בבניין מגורים או בדירה פרטית הסמוכה פיזית לדירה אחרת, חשוב לכלול במסגרת נזקי הרטיבות גם ביטוח עבור נזקי רטיבות שמקורם מדירת השכנים. זאת בעבור מקרים בהם יטענו חברות הביטוח כי הם אינם מכסים נזקי רטיבות שמקורם מנכס הסמוך לדירה אותה ביטחתם.

פיצוי כספי במקרה של  נזקי צנרת והצפה

לצד נזקי רטיבות חשוב שפוליסת הביטוח על הדירה תכלול גם כיסוי בעבור נזקי צנרת והצפה. ביטוח עבור נזקי צנרת חשוב ומשמעותי במקרים ובהם מדובר על ביטוח דירה שבה קיימת צנרת ישנה שלא הוחלפה ותחזוקה לאורך השנים לקה בחסר. יש וכיסוי על הצנרת יביא לתשלום גבוה יותר על פוליסת הביטוח, אך הוא יבטיח לכם כי גם בנזקים שמקורם באותה צנרת ישנה דירתם מכוסה.

בכל הנוגע לנושא ההצפות, הדבר רלוונטי ומשמעותי במקרים ובהם מדובר על ביטוח על דירת קרקע. מדובר על דירות החשופות יותר למפגעי הצפה, לבטח בתקופת החורף כשכמות המשקעים יכולה להיות רחבה ולהביא להצפה בחצר או באחד מחללי הבית.

גם כאן, מדגיש עורך דין נזקי רטיבות וצנרת, כי במסגרת פוליסת הביטוח חשוב שיוגדרו המקרים השונים אשר יכסו מקרים של הצפה, בין אם מדובר על הצפה שנוצרה בשל ירידת משקעים מסיבית, בשל פיצוץ של צינור במסגרת הדירה או מחוצה לה, בדליפה מהגג או כל סיטואציה אחרת.

התנהלות מול חברת ביטוח לפיצוי

בין אם מדובר במקרה של פיצוי מחברת הביטוח והפעלת הפוליסה ובין אם מדובר בתביעה נגד צד שלישי חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי רכוש, על מנת שיסייע בידכם להתנהל אל מול חברת הביטוח או הצד השלישי עד לקבלת מלוא סכום הפיצוי והשיפוי אליו אתם זכאיים.

המלצה נוספת שחשוב ליישם, הוא איסוף, תיעוד ושמירה על כל המסמכים הרלוונטיים בטרם הגשת התביעה, החל מחשבוניות תיקון, חוות דעת, צילומי הנזק ומקור המפגע, דו"ח איתור נזילות, הערכות שמאי וכו'.

אם הינכם מעוניינים בליווי וייעוץ משפטי במקרה של נזקי צנרת, נזקי רטיבות לרכוש ולדירה, בין אם כנגד חברת ביטוח או צד שלישי צרו עמנו קשר ואנו נפעל להשגת הפיצוי הכספי המקסימלי בין הנזקים שנגרמו למבנה הדירה ולרכוש.

עו"ד ששי לב המוביל את המשרד מייצג מבוטחים ובעלי דירות ורכוש שניזוקו ופועל כנגד חברות הביטוח וכנגד צדדים שלישיים ומנהל את ההליך בצורה המקצועית והטובה ביותר בכדי להשיג עבורכם את הפיצוי לו אתם זכאים.

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד בתקנון ותנאי שימוש באתר.

נזקי מים, כאמור, יכולים להתבטא במספר אופנים ולהביא לפגיעה חמורה ומשמעותית בדירה ולרכוש שבה עד לכדי מצב שעלול להביא לאבדן הנאה מהנכס ולדירה שאינה ראויה למגורים.

בין אם מדובר במקרה של פיצוי מחברת הביטוח והפעלת הפוליסה ובין אם מדובר בתביעה נגד צד שלישי חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי רכוש, על מנת שיסייע בידכם להתנהל אל מול חברת הביטוח או הצד השלישי עד לקבלת מלוא סכום הפיצוי והשיפוי אליו אתם זכאיים.

מחפשים עורך דין נזקי צנרת ומים לייצוג משפטי?
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ששי לב עורך דין ומגשר
מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין
Call Now Button