fbpx

עורך דין ביטוח רכב

בתחום ביטוחי הרכב בישראל קיימים שני סוגים עיקריים של ביטוחים: האחד – ביטוח חובה והנוסף הינו ביטוח מקיף – כזה המוכר בעצם כביטוח רכוש והוא אינו חובה על הנהגים מבחינת החוק בישראל –  עורך דין ביטוח רכב יסייע לכם במקרה של תאונת דרכים למיצוי מלוא הזכויות במסגרת פוליסת הביטוח.

תאונת דרכים – נהג בלי ביטוח חובה

לעיתים במקרה של  תאונת דרכים ואחד מהנהגים המעורבים  בתאונה נהג ברכב ללא ביטוח חובה לרכב. במקרים אלו קבלת הפיצויים של הנפגעים בתאונה הופכת למורכבת וסבוכה יותר ומביאה את אותם נפגעים להיות תלויים בגורמים נוספים.

במקרים ובהם בתאונת הדרכים לרכב הפוגע לא היה ביטוח חובה בתוקף, קיימת אפשרות לנפגעים האחרים בתאונה להגיש תביעה לפיצויים דרך קרן "קרנית" – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים אשר הוקמה גם בעבור מקרים מצערים שכאלו.

מה עושים אם אין ביטוח מקיף לרכב וקרתה תאונה?

לצד ביטוח החובה, כאמור, קיימת האפשרות ברכישת ביטוח מקיף. ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מאירועים בתאונה, אירוע של גניבה, נזקים לרכב כשעמד בחנייה ואף כיסוי עבור נזקי רכוש לצד ג'.

נהגים הבוחרים לנהוג ברכב ללא ביטוח מקיף לוקחים באופן מודע סיכון ובמקרים ובהם ייגרם לרכבם או לצד ג' נזק כלל העלויות תחול עליהם, כאשר לא פעם עלויות אלו עלולות להיות גבוהות, לבטח אם ייוצר מצב ובו הנזק הוא "טוטאל לוס" – אז יהיה אותו נהג לשאת בעלויות המלאות של שווי הרכב במידה ומדובר בפגיעה ברכב צד ג'.

במקרים ובהם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, כשלצד הפוגע אין ביטוח מקיף לרכב, תצטרכו בעצם לתבוע ישירות את נהג הרכב על הנזקים שנגרמו לרכב שלכם. לא פעם, הדבר יוביל לכך שתצטרכו לעשות שימוש בשירותיו של עורך דין נגד חברות ביטוח אשר יוביל לתביעה תוך התנהלות בלתי מתפשרת למול אותו נהג סורר שבחר לא לבטח עצמו בביטוח מקיף.

תאונת דרכים – חברת ביטוח מסרבת לשלם

כן. גם בתחום זה חברות הביטוח לא פעם מסרבות לשלם את הפיצוי המגיע לנו בעקבות תאונת דרכים. ייתכנו מקרים כי מדובר בחברת הביטוח של המבוטח המסרבת לשלם את הסכום במלואו ומשלמת תגמולי ביטוח חלקיים וזאת בניגוד לתנאי הפוליסה. במקרים אחרים חברת הביטוח מצידו של הנהג הפוגע היא זו שמערימה קשיים עד לכדי סירוב בתשלום.

אחד ממנופי הלחץ היעילים מול חברות הביטוח היא השימוש בשירותיו של עורך דין ביטוח ונזיקין. מרגע הגיוס של עורך דין לצידכם מבינות רוב חברות הביטוח כי אינכם מתכוונים להתקפל ולקבל את הפשרה או הסירוב מצידן. במקרים רבים ניתן להסתפק במכתב דרישה תקיף מצד עורך הדין על מנת שאותן חברות ביטוח יישרו קו וישלמו את הפיצויים.

במקרים אחרים, כשסעיפי הפוליסה עומדים לצידכם המאבק יועבר לזירה המשפטית אל מול חברות הביטוח, שם תקבלו הזדמנות לשכנע את בית המשפט לגבי התשלום אותו אתם אמורים לקבל במלואו או בחלרו מחברת הביטוח.

תביעת חברת ביטוח נגד נהג רכב

ישנם מקרים של תאונות דרכים, כשברכב הפוגע נהג הרכב אינו רשום כבעל הרכב. בין היתר מדובר על מקרים ובהם הייתם מעורבים בתאונה עם רכב שירות כלשהו של חברה מסחרית, כשעובד החברה שנוהג ברכב הוא אינו הבעלים או ייתכן והתאונה קרתה עם נהג צעיר שהרכב שבו הוא נוהג הוא בבעלות של אחד מהוריו.

במקרים אלו, על בעל הרכב לדאוג כי בביטוח החובה והמקיף יכללו שמותיהם של ככל הנהגים האמורים לעשות שימוש ברכב. במידה ונהג הרכב כלול ועומד בתנאי הביטוח לא אמורה להיות בעיה בהפעלת הביטוח של הרכב הפגוע ובקבלת הכספים באופן מהיר ויעיל.

תביעת חברת ביטוח נגד בעל הרכב

במקרים ובהם בתאונת הדרכים בה היינו מעורבים, הנהג ברכב הפוגע הוא גם הנהג שרשום כבעל הרכב, לא נצטרך לחשוש שמא אולי הנהג אינו כלול במסגרת פוליסת ביטוח החובה ובמיוחד בפוליסת הביטוח המקיף.

כאן יש להעביר לחברת הביטוח של הרכב הפוגע את המידע והמסמכים הרלוונטיים, כשאלו כוללים בין היתר תצלומים של כלי הרכב שניזוק, אישור "אי הגשת תביעה", פרטים אישיים של הנהג הפוגע, מסמכים של משטרת התנועה במידה והגיעו למקום ועוד.

עורך דין ביטוח רכב מומלץ

במקרים ובהן קיימות מחלוקות מהותיות עם חברות הביטוח או בעל הרכב הפוגע, קיימת עבורכם האפשרות בייצוג של עורכי דין להם התמחות בתחום ביטוח הרכב ותאונות דרכים. כאן חשוב למצוא עורך דין לו הידע והניסיון בהתנהלות נכונה וחכמה מול חברות הביטוח ואף נהגים שמנסים להימנע מתשלום.

עו"ד ששי לב, המוביל את המשרד, הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת הפיצוי המקסימלי.

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד בתקנון ותנאי שימוש באתר.

מחפשים עורך דין ביטוח רכב לייצוג משפטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ששי לב עורך דין ומגשר
מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין
Call Now Button