fbpx

ששי לב | משרד עורכי דין

עורך דין נזקי שריפה

עורך דין נזקי שריפה - אש ועשן

לאורך כל השנה ישנם מקרים מצערים של נזקי שריפה, אש ועשן. נזקים שנוצרים מדלקות לא מתוכננות שנוצרו מכשלים כאלו ואחרים ומביאים לאבדות בנפש, בגוף ואף בפגיעה רחבה במבנים ורכוש. במקרים אלו, עורך דין נזקי שריפה יסייע לכם לקבל את הפיצוי המקסימלי הן מחברת הביטוח והן מהגורם לשריפה.

עורך דין נזקי רכוש שריפה

במקרים רבים בהם ניזוק רכוש שלנו בשל נזקי שריפה, אש ועשן מתקיים הצורך להיעזר בשירותיו של  עורך דין תביעות רכוש בעל ניסיון רב בתחום, כדי לייצג את הניזוק מול מספר גופים אשר אמונים על תשלום פיצויים בשל נזקי הרכוש לשריפה, בין אם מדובר על חברות ביטוח ובין אם גופים ממשלתיים או במישרין כנגד הגורם לשריפה.

מה מומלץ לעשות במקרה של אירוע שריפה?

אירוע של שריפה הופך בין רגע לאירוע בו קיים סכנת מוות מידית לכל אדם שנמצא במקום. חשוב לפנות כמה שיותר מהר את כל האנשים במקום, לנטרל את מערכת החשמל והגז ובעצם ליצור חייץ בין מוקד השריפה לאנשים שנמצאים במקום. לצד כל אלו חשוב כמובן להזעיק את כוחות הכיבוי על מנת שיגיעו במהרה וינטרלו את השריפה.

את מי ניתן לתבוע במקרה של אירוע שריפה?

במקרים בהם השריפה קרתה בנכס מבוטח ניתן כמובן לתבוע פיצויים מחברת הביטוח שמבטחת את אותו הנכס. על פי סעיפי הפוליסה ואומדן הנזקים אמורים בעלי הנכס לקבל פיצויים יחסית גבוהים שיהיו שווי ערך לשווי הנכס ואף הרכוש שניזוק.

רכוש/מבנה מבוטחחברת הביטוח של המבוטח או המזיק באמצעות חברת הביטוח
רכוש/מבנה לא מבוטחהמזיק או חברת הביטוח של המזיק

איך מוכיחים את הנזקים באירוע שריפה?

במקרים של שריפות אמורים כוחות הכיבוי וחוקרי שריפות, לצד אנשי מקצוע בדמות שמאי נזקי שריפות, להוציא דו"ח מקצועי מפורט שיסביר אודות הנזקים שנגרמו בשל אותה שריפה. לצד דו"חות אלו, חשוב לתעד ככל שניתן את השריפה עצמה והנזקים באמצעות צילומים וזאת מבלי לסכן עצמנו. כמו בכל תביעת נזיקין יש להוכיח מיהם האחראים לשריפה או להוכיח את מקרה הביטוח ובנוסף, להוכיח את גובה הנזקים ושיעורם.

חובת ההוכחה ברשלנות של נזקי אש ושריפה

במקרה של אירוע שריפה חובת ההוכחה בתביעת נזיקין קבועה בסעיף 39 לפקודת הנזיקין הקובעת:

"בתובענה שהוגשה על נזק והוכח בה שהנזק נגרם על ידי אש או עקב אש, וכי הנתבע הבעיר את האש או היה אחראי להבער האש, או שהוא תופש המקרקעין או בעל המיטלטלין שמהם יצאה האש – על הנתבע הראיה שלא היתה לגבי מקורה של האש או התפשטותה, התרשלות שיחוב עליה".

המשמעות של הפקודה הינה, כי בתביעת נזקי אש הנטל להוכיח כי הנתבע לא התרשל רובצת לפתחו של הגורם או המקור לפרוץ השריפה.

מינוי מומחים להוכחת אירוע השריפה

לחברות הביטוח, העוסקות בביטוח של נכסים ורכוש כנגד נזקי שריפה, אש ועשן, מומחים מטעמם אשר בוחנים את אירועי השריפה השונים שבהם נדרשות חברות הביטוח לשלם פיצויים. עצם העובדה שאותם מומחים מגיעים מטעם חברות הביטוח, מתקיימת לא פעם תופעה פסולה בה ההערכה המקצועית של הוכחת אירוע השריפה נוטה לטובת חברת הביטוח, כשזו נשענת על אותה הערכה ובוחרת לא פעם להתנער מאחריות. משרדנו פועל בשיתוף פעולה עם המומחים המובילים בתחום חקר השריפות והוכחת נזקי אש.

מינוי מומחה לאומדן נזקים במקרה של שריפה

אנשים שחוו נזקי שריפה הנוגעת לנכס או רכוש שלהם רשאים כמובן לפנות, לרוב בעזרת עורך דין נזקי שריפה,  לשמאי רכוש להם התמחות וידע אודות כל הנוגע לאומדן נזקי שריפה. שימוש במומחים מטעם המבוטח מאפשר לקבל תמונה מאוזנת יותר למול אומדן הנזקים מטעם חברות הביטוח ובכך לעמוד ולדרוש כי אומדן הנזקים של חברת הביטוח יבטא את הנזקים האמיתיים שהתרחשו לנכסים ולרכוש.

איך מקבלים פיצויים במקרה של אירוע שריפה?

קבלת הפיצויים דרך חברת הביטוח נעשה באופן מסודר כמו בכל מקרה ביטוחי אחר המוכר לנו כיום. עורך הדין שמייצג אתכם יוכל להבהיר לכם בצורה מסודרת וכרונולוגית את סדר הפעולות שחשוב לבצע מול חברות הביטוח וגופים אחרים עד לקבלת הפיצויים, בסופו של דבר, לחשבון הבנק שלכם. חשוב לציין, כי רצוי להגיש את התביעה גם כנגד חברת הביטוח וגם כנגד המזיק הגורם לשריפה או הגורם ממנו פרצה האש שגרמה לנזקים.

חברת ביטוח מסרבת לשלם במקרה של אירוע שריפה

כן. גם כאן חלק ניכר מחברות הביטוח מסרבות לשלם למבוטחיהם את המגיע להם במסגרת נזקי שריפה, אש ועשן וזאת באמתלות שונות. ההחלטה של חברות הביטוח לדחות התביעה אינה החלטה שאין אפשרות להפוך, כשסיוע של עורך דין תביעות ביטוח והרכוש יכולה להוביל לכך שחברת הביטוח תחזור בה עוד לפני שהתקיים לדיון בבית המשפט.

עורך דין נזקי שריפה מומלץ

על מנת שתוכלו להבטיח לעצמכם את מלוא הפיצוי הכספי ומימוש תגמולי הביטוח פנו עכשיו למשרדנו ותקבלו מעטפת מקצועית רחבה שתבטיח לכם מקסימום פיצוי כספי.

עו"ד ששי לב, המוביל את המשרד, הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת הפיצוי המקסימלי.

 * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד בתקנון ותנאי השימוש באתר.

מחפשים עורך דין נזקי שריפה לייצוג משפטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ששי לב עורך דין ומגשר
מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין
Call Now Button