fbpx

ששי לב | משרד עורכי דין

עורך דין תביעות רכוש

עורך דין תביעות רכוש

במקרה של נזקי רכוש לרכב, דירה או בית העסק מומלץ להגיש תביעה באמצעות עורך דין נזקי רכוש. משרדנו מתמחה בייצוג משפטי נגד חברות הביטוח עד לקבלת מלוא הפיצוי הכספי לו אתם זכאים בין אם מדובר בתביעות נגד חברות ביטוח, הגורם המזיק או כל גורם רלוונטי אחר.

ליעוץ משפטי בהגשת תביעה ולקבלת מלוא הפיצוי הכספי אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם עם כל המידע הרלוונטי

עו"ד ששי לב הינו בעל ניסיון רב בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת פיצוי כספי המקסימלי.

שלבי ההליך המשפטי

בניית תיק

פגישה אישית או ייעוץ און ליין ואיסוף חומרים וראיות

ניהול ההליך המשפטי

הגשת התביעה בבית משפט וניהול ההליך על כל רבדיו

מימוש זכויות

סיום ההליך תוך מיצוי מקסימאלי של הפיצויים שמגיעים לך

הבחירה שלך להצלחה

מקצועיות

אנחנו יודעים ומכירים כמה התהליכים המשפטיים עלולים להיות מורכבים ובעלי משמעות עבורכם, ברמה האישית והעסקית. אנחנו נלווה אתכם לאורך הדרך ויחד נגיע לתוצאות המיוחלות

מומחיות

אנחנו עוסקים בתחום המשפט המסחרי, בדיני הביטוח ובתביעות נזיקין, כך שתוכלו להיות רגועים ובטוחים שמי שמלווה אתכם משפטית הינו בעל ידע והכרות מעמיקים עם התחום.

נסיון

אין תחליף לניסיון בהליכים משפטיים, בניהול תיקים ותביעות ובייצוג מול ערכאות משפטיות. הנסיון שלנו בתחום הוא המפתח להצלחה המשפטית שלכם

יחס אישי ונגישות

הייעוץ והליווי המשפטי שלנו מותאמים באופן אישי לצרכים הספציפיים שלכם. אנחנו מציעים זמינות מלאה ומענה מיידי במידת הצורך, במגוון דרכי תקשורת מקוונים ודיגיטליים

לקוחותינו מספרים

לייעוץ משפטי ותיאום פגישה אישית

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

במקרה של פגיעה ברכוש בעל ערך כתוצאה מתאונה או אירוע נזיקי אחר, קיימת אפשרות להגיש תביעה באמצעות עורך דין תביעות רכוש, מתוך מטרה לקבל פיצוי כספי בגין הנזקים שנגרמו לבעל הרכוש מהגורם המזיק.

מהי תביעת נזקי רכוש?

תביעת נזקי רכוש מתקיימת במקרים בהם נגרם נזק לרכוש בשל רשלנות ו\או אשמה של צד שלישי. נזקי רכוש יכולים לכלול נזקים לכלי רכב שבבעלותנו, לדירה, בית עסק, מכשור תעשייתי או כל דבר אחר המוגדר כרכוש בעל ערך.

סוגי תביעות נזקי רכוש

נהוג לחלק את סוגי תביעות הרכוש לשלוש קטגוריות מרכזיות. קטגוריות אלו מבדילות עצמן באמצעות סוגי הנזקים, כשאלו כוללות קטגוריה הנוגעת לנזקי הצפה ומים, קטגוריה הנוגעת לנזקי שריפות ודלקות מכוונות וקטגוריה נוספת הנוגעת לנזקים לכלי רכב.

 את מי תובעים?סוג התביעה
נזקי רכוש לרכבחברת ביטוח/צד שלישיביטוח/נזיקין/כספית
נזקי רכוש לדירהחברת ביטוח/צד שלישיביטוח/נזיקין/כספית
נזקי רכוש לעסקחברת ביטוח/צד שלישיביטוח/נזיקין/כספית

בכל שלושת הקטגוריות הנזקים שקרו יכולים לקרות באופן ישיר מרשלנות או אשמה של אדם מסוים או גורם אחר ואף לקרות גם במסגרת עקיפה יותר בדמות אסונות טבע, ליקויי בנייה שהובילו בסופו של תהליך ארוך לנזק של רכוש ואף במסגרת רחבה יותר שבה התנהלות מערכתית או התרשלות של רשות או תאגיד הביאו בסופו של דבר לפגיעה ברכוש.

את מי אפשר לתבוע נזקי רכוש?

תביעה נזקי רכוש יכולה להיעשות מול אותו צד שלישי, כשברוב במקרים צד זה יהיה מבוטח באמצעות חברת הביטוח. עורך דין תביעות רכוש המייצג אותנו יפנה את דרישתו אל חברת הביטוח של אותו גורם החשוד ברשלנות ו\או אשמה, כשבמקרים ובהם אין הסכמה על גובה הפיצוי ישקול עורך הדין פנייה לתביעה בבית המשפט.  

בתביעת רכוש עורך הדין המייצג אותנו ידאג כמובן לתאר אודות עובדות המקרה המקימות עילת תביעה כנגד  המזיק וכן להציג קשר משפטי עובדתי ומשפטי בין הנזק שנגרם לבין אירוע הנזק שנגרם לרכוש ואת אלו האחראיים לו.

חברת הביטוח מסרבת לשלם תביעת נזקי רכוש?

במידה והצד המזיק לא מגיב למכתב הדרישה או שחברת הביטוח מסרבת לשלם פיצוי, דרך המלך הינה להגיש תביעה משפטית אזרחית-נזיקית בגין הנזקים שנגרמו לכם. על מנת לבסס את התביעה יש לפרט את עובדות המקרה, מיהם המעורבים ומהי מידת המעורבות שלהם באירוע והאם התרשלו או נמנעו מפעולה אשר הביאה לגרימת הנזקים. כמו כן, מומלץ להגיש חוות דעת של מומחים, דוגמת שמאי רכוש, חוקרי דלקות וכו' מאחר ויש בחוות דעת מומחים כדי לחזק טענתכם ולהביא בפני בית המשפט ראיות מבוססות הם לגבי האחריות והן לגבי הנזק על מנת שבית המשפט יוכל לקבוע כי מגיע לכם הפיצוי הכספי הראוי.

כמו כן, במקרה של תביעה כנגד חברת ביטוח, רצוי ומומלץ להגיש תביעה באמצעות עורך דין בבית משפט בסדר דין מהיר או רגיל בהתאם לגובה התביעה. ניתן להגיש תביעה כספית בבית משפט לתביעות קטנות עד לסכום מסוים ואולם, התמודדות באופן עצמאי אל מול חברת ביטוח איננה מומלצת לאור פערי הכוחות בין הצדדים.

 נזקי רכוש כתוצאה ממפגע

בלא מעט מקרים, ניזוק רכוש כתוצאה ממפגע סביבתי, אשר נמצא באחריות רשות מקומית, חברה ממשלתית או תאגיד ואלו הם הגורמים הרלוונטיים מולם יש לפעול במקרה של נזקי רכוש. כך למשל, קריסת עץ על רכב חונה הינו סוג של מפגע, אשר ברוב המקרים ניתן לייחס רשלנות לרשות המקומית בה נטוע העץ שקרס ובשל התרשלות בטיפול ובתחזוקת העץ, התרחשה התאונה.

דוגמה נוספת, במקרה של אירוע הצפת מי גשמים אשר נפוצה בעיקר במרחבים עירוניים בעת האחרונה, כאשר כלי רכב מוצפים עד לגובה רב ונגרמים נזקי מים בלתי הפיכים, אשר בחלק מהמקרים מביאים את הרכב למצב של אובדן גמור. כמובן שניתן להגיש תביעה לחברת הביטוח, ככל ויש פוליסה בתוקף ואולם, ניתן להגיש תביעה ישירה כנגד הרשות המקומית מאחר וניתן להוכיח התרשלותה בתחזוקת הקולטנים ותשתיות פגומות שהובילו לאי ספיקת מי הגשמים.

מה הפיצוי שמגיע מחברת ביטוח בתביעת רכוש?

גם אם ניתן להוכיח את האחריות של הגורם המזיק, בתביעות נזיקין אזרחיות, על הניזוק להוכיח בראיות את גובה הנזק ושיעורו. במסגרת כתב התביעה, שמוגש לבית המשפט, עורך דין נזקי רכוש מצרף את כל הראיות והמסמכים הרלוונטים להוכחת הנזק, בין אם מדובר בחוות דעת של שמאי נזקי רכוש, חוות דעת מהנדס, הצעות מחיר וחשבוניות תיקון וקבלות.  הפיצוי הכספי על פי דיני הנזיקין, מהווה "השבת המצב לקדמותו" עבור הניזוק, כאשר הפיצוי הכספי כולל את מלוא עלויות השיקום והתיקון וההוצאות הנלוות, למשל אבדן הכנסה, נסיעות, שכר מומחים ועוד.

תוך כמה זמן אפשר להגיש תביעה?

בתחום דיני הביטוח קיימת תקופת התיישנות קצרה של שלוש שנים ממועד הפגיעה ברכוש ועל כן, מבוטח חייב להגיש את תביעתו בתוך פרק זמן זה. עם זאת, חשוב להכיר כי ישנם פוליסות בהן תקופת ההתיישנות יכולה להיות ארוכה יותר משלוש שנים, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בחלק מביטוחי האחריות.

ככל ומדובר בתביעה נזיקית כנגד צד שלישי המזיק או המבטחת שלו, תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים מיום התאונה או מהיום שנודע על הנזק ואולם, מומלץ שלא להמתין זמן רב על להגשת התביעה מאחר והדבר עלול לפעול לחובתכם.

תקופת התיישנות תביעות נזקי רכוש

סוג התביעהתקופת התיישנות
תביעת ביטוח מכוח הפוליסהעד 3 שנים מיום מקרה הביטוח
תביעה מכוח פקודת הנזיקיןעד 7 שנים מיום התאונה

עורכי דין תביעות רכוש ממליץ בכל מקרה לפעול באופן זריז ומהיר, מרגע מקרה של פגיעה ברכוש על מנת להבטיח פיצוי תוך זמן קצר ולהימנע מטענות הגנה כגון נזק ראייתי וכו'.

מעוניינים להגיש תביעת רכוש? הינכם מוזמנים לפנות אלינו כדי לקבל ייעוץ וליווי משפטי עד לקבלת מלוא הפיצוי הכספי המגיע לכם.

עו"ד ששי לב, המוביל את המשרד, הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת הפיצוי המקסימלי.

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד בתקנון ותנאי שימוש באתר.

מחפשים עורך דין תביעות רכוש לייצוג משפטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ששי לב עורך דין ומגשר
מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין
Call Now Button