fbpx

תביעה נגד מוסך - נזקים לרכב

כאשר נהג (לקוח) מכניס את רכבו למסך למטרת טיפול או תיקון, חלות עליו זכויות וחובות. למוסך ישנה אחריות לשלושה חודשים או ל- 6,000 ק"מ. זו הסיבה, כי על הנהג לשמור על הקבלה, כאשר בה יפורט הטיפול שנעשה ברכב. כאשר הרכב יימסר לנהג, מבחינת הנהג הרכב כבר תוקן והוא כבר יכול לנהוג בו. במידה והנהג יגלה ליקויים ברכבו, עליו יהיה להודיע למוסך בהקדם ולפעול לפי הוראותיו של בעל המוסך. במידה וישנה התנגדות מצד בעל המוסך, יש לפנות אל עורך דין תביעה נגד מוסך, כאשר על הניזוק חלה החובה לצרף לכתב התביעה, חוות דעת ש שמאי רכב. יש לציין, כי מדובר בתביעת נזיקין והתביעה תוגש הן לבעל המוסך, והן לחברת הביטוח אשר מבטחת את המוסך בביטוח אחריות מקצועית.

מוסכי הסדר – ניגוד עניינים?

למרות שמוסכי ההסדר, על פניו, עשוי להישמע כפתרון האידיאלי במקרה של תאונה ברכב, אך יש תמיד לזכור, כי מוסכי הסדר נמצאים בקשר ישיר מול חברות הביטוח, כך שלמוסכי ההסדר ישנם אינטרסים לטובת חברות הביטוח. בגלל שחברות הביטוח מזרימות הרבה לקוחות, כך הרווח של המוסכים הופך לגבוה יותר. לא אחת  תשמעו מכל עורך דין תביעות נגד מוסך, שמוסכי ההסדר, תמיד מחפשים דרכי חיסכון, כאשר הם משתמשים בחלקי חילוף משומשים ולא בחדשים או כאלה שהם אינם מקוריים.

מחד גיסא, חברת הביטוח מעוניינת להימנע מתשלום הלקוח, כאשר מדובר על תיקון יקר במיוחד, אך מאידך גיסא, הרבה סכסוכים ותביעות נזיקין נגד מוסכים וחברות הביטוח, מוגשות חדשות לבקרים בבתי המשפט בארץ. יש לציין, כי גם בתי המשפט, אינם שומרים על קו פסיקה אחיד כאשר הוא מטיל את האחריות, פעם על המוסך ופעם על חברת הביטוח.

חבות  בעל המוסך כלפי לקוחותיו

כאשר נהג תיקן את רכבו במוסך ועדיין ישנן תקלות, בעל המוסך מחויב לתקן פעם נוספת את הרכב וללא כל תשלום נוסף.  אם התקלה נובעת בשל פגם בחלקי החילוף שהוחלפו ברכב, יצרן או יבואן הרכב, הוא זה שאמור יהיה לפצות את המוסך. במידה וישנה עדיין אחריות על הרכב מטעם היצרן, היצרן יהיה חייב לעמוד בה, כאשר כידוע, מסגרת האחריות על רכב חדש היא למשך שנתיים לכל הפחות. יש לתקן את הרכב שעדיין קיימת האחריות מהיצרן, רק במוסך מורשה מטעם היצרן (מוסך הסדר). מיותר לציין, כי אם הנהג ייקח את הרכב למוסך אחר שאינו מוסך מורשה מטעם היצרן, האחריות לא תהיה תקפה.

במקרה ובעל הרכב ניזוק בגלל רשלנות מצד בעל המוסך, עליו לפנות אל עורך דין תביעה נגד מוסך. החייב, יהיה חייב להוכיח את הנזק אשר נגרם לרכבו כגון: ירידת ערך הרכב, אובדן ימי עבודה, עוגמת נפש ועוד. ישנן תביעות נגד מוסכים בעילות שונות כמו לדוגמא, גניבת הרכב מהמוסך, אשר התרשלו בתפקידם בשמירה נכונה על הרכב. תביעות מוכרות יותר, הן כאשר בעל המוסך מעכב את הרכב עד להסדרת התשלום עבור הטיפול או התיקון שהוא ביצע ברכב, כאשר מדובר על מוסך הסדר.

באיזו ערכאה משפטית  ניתן להגיש תביעה נגד מוסך?

תביעה עד לסכום של 75,000 ₪ תידון בדיון דין מהיר בבית משפט השלום אם סכום התביעה גבוה יותר התביעה תידון בדיון רגיל. תביעה נגד מוסך, נובעת מכוח חוזה הקבלנות, המוזכר בסעיף 3 לחוק החוזים, הסעיף קובע, כי אם השירות או העבודה לא היו בהתאם למוסכם והנהג גילה פגם ברכבו, עליו להודיע לקבלן על כך, תוך זמן סביר לאחר הגילוי. אם הפגם ניתן לתיקון, יש לתת לקבלן את ההזדמנות לתקן אותו.

תיקון רשלני ברכב – תביעה נזיקית

אנו עדים לתביעות רבות בבתי המשפט, כאשר מוגשות תביעות נגד מוסכים בגין פגמים וליקויים במהלך הבדיקה והטיפול ברכב. על עורך דין תביעה נגד מוסך, לבדוק האם ישנה עילת תביעה נגד בעל המוסך כי סביר להניח שלבעל המוסך פוליסת ביטוח לאחריות מקצוע. זו הסיבה כי עוה"ד צריך יהיה להחליט לפי נתוני התביעה אם להפנות את התביעה כלפי חברת הביטוח שבה מבוטח בעל המוסך.

עו"ד ששי לב, המוביל את המשרד, הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת הפיצוי המקסימלי.

 

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד בתקנון ותנאי השימוש באתר.

מחפשים עורך דין בתחום נזקי רכב לייצוג משפטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ששי לב עורך דין ומגשר

מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין
Call Now Button