fbpx

תביעה נגד חברת ביטוח נזקי רכוש - מדריך למבוטח

כאשר מבוטחים בחברות הביטוח מעוניינים להגיש תביעת נזקי רכוש על עוה"ד המטפל בתביעה זו, להגיש את כל הנתונים ולקבל החלטה נכונה ומקצועית לגבי קידום התיק ומימוש הזכויות של התובע. יש לפרט את הנזק ולהוכיח את האחריות והרשלנות אשר גרמה לנזק. יש להגיש חוות דעת מומלץ להגיש בשלב הראיות ואין צורך להגישן מיד יחד עם כתב התביעה. זו עובדה ידועה, כי חברות הביטוח תמיד תתחמקנה מתשלומים, כאשר מדובר בנזקי רכוש והמבוטחים מוצאים עצמם מתוסכלים, כאשר הם מתרוצצים בין כל מיני גורמים, בכדי להוכיח מי הוא זה שאחראי על הנזק שנגרם להם.

הטענות הנפוצות של חברות הביטוח להתחמקות מתשלום למבוטחיהן

ישנן טענות נפוצות אשר בהן תשתמשנה חברות הביטוח, אם מדובר על נזקי מים בנכס שמבוטח, כאשר הטענה היא שהנזק נגרם לא בגלל הדליפה בצנרת המים, כי אם מחדירת מי גשמים לקירות, או כתוצאה מכשל באיטום. עוד טענות נפוצות של חברות הביטוח להתחמקות מתשלום הן, כאשר התרחשה פריצה בביתו או בדירתו של המבוטח, והחברה תטען כי לא הופעלו אמצעי מיגון שהיו יכולים למנוע את הפריצה. גם כאשר מדובר על נזקי שריפה בבית עסק של מבוטח, הטענות של חברות הביטוח הן שאולי בעל הפוליסה היה מעורב בהצתה, על מנת לזכות בסכום פיצוי גבוה מתוקף הפוליסה שברשותו.

כאשר מבוטחים מעוניינים  לקבל את הפיצוי לנזק ברכוש שנגרם להם והם חשים כי הם נמצאים מול שוקת שבורה, עליהם להגיש מיד תביעה באמצעות עורך דין נזקי רכוש. עוה"ד המתמחה בתביעות רכוש, יוכל להעריך את סיכויי התביעה וכן, את הסיכון שטמון בתביעה בניהולה בבית המשפט. כאשר תקבעו פגישה עם עו"ד המתמחה בהגשת  תביעות נזקי רכוש, עורך הדין, יון בסיכויי התיק ובדרך הנכונה לניהולה. יש להציג את כל הנתונים וכך, ניתן יהיה לקבל החלטה מושכלת לגבי התנהלות התביעה.

סבלנות היא מילת המפתח בניהול תביעות ביטוח  בגין נזקי רכוש

יש לציין כי תביעה נגד חברת ביטוח בנזקי רכוש, יכולה להיות גם למבוטחי רכב. למשל תביעת נזיקין של רכב שניזוק ע"י צד שלישי ואז, ישנה הזכאות להגשת תביעת נזיקין מצד הניזוק. יש לדעת, כי בהרבה מקרים, מי שחב באחריות הפיצוי הנזיקי היא חברת הביטוח. זו הסיבה כי כאשר אתם פונים בתביעת נזיקין מול חברת הביטוח, יש לפנות לעו"ד אשר בקיא בדיני נזיקין וכן כזה שמתמחה בדיני ביטוח. התנהלות מול נזקי רכוש יכולה להתיש מבוטחים רבים, היות והמבוטחים מוצאים את  עצמם לחיות בבית שיש בו רטיבות ועובש, לעבוד בבית עסק  שחלקו הגדול נשרף, או לנסוע בתחבורה ציבורית בגלל רכב שניזוק. מילת המפתח היא סבלנות ואסור להתייאש.

מדוע מומלץ לניזוק לפתוח מיד בתביעה נגד חברת הביטוח?

בדיני הביטוח, המחוקק קבע תקופת התיישנות מקוצרת, כאשר תביעות הביטוח ע"פ חוק זה, מתיישנות לאחר 3 שנים מיום האירוע הביטוחי. מצד שני, ישנם מקרים שתקופת ההתיישנות, עשויה להיות ארוכה יותר. למשל ביטוחי אחריות, כאשר ההתיישנות אינה מתיישנת, רק לאחר שהיא התיישנה התביעה של צד ג' נגד המבוטח. זו הסיבה כי מי שניזוק ומעוניין לתבוע את חברת הביטוח בגין הנזק הרכוש שנגרם לו, על התובע להוכיח את תביעתו ועליו לצרף ראיות שיוכיחו את טענותיו כמו למשל: עדי ראיה, חוות דעת שיתמכו בטענות לגבי הנזקים שנגרמו למבוטח, קבלות, תמונות שצולמו וכל מה שעשוי להווה הוכחה קבילה בביהמ"ש.

מקרים שונים של נזק ביטוחי ותקופת ההתיישנות בהם

 אמנם לפי חוק ההתיישנות של תביעה לתגמולי ביטוח תקופת ההתיישנות היא 3 שנים מיום האירוע הביטוחי (סעיף 31 לחוק חוזה הביטוח התשמ"א- 1981) מצד שני לפי הוראות סעיף 70 לחוק חוזה הביטוח התשמ"א -1981, האחריות של תביעה לתגמולי ביטוח אינה מתיישנת, כל עוד לא התיישנה תביעת צד ג' נגד המבוטח במידה והיא קיימת. מירוץ התיישנות, ייעצר רק עם הגשת התביעה לביהמ"ש ולא לחברת הביטוח, כפי שרבים נוהגים לטעות. במידה ומדובר בקטין, החישוב של תקופת  ההתיישנות תתחיל רק בהגיע הקטין לגיל-18 שנה.

האם כדאי להיות מיוצג על ידי עו"ד ?

מאחר ומדובר בהליך משפטי ואשר קיימות מחלוקות הן לעניין האחריות לתאונה והן לעניין גובה הנזק ושיעורו, ולעיתים אף לעניין החבות של חברת הביטוח (במקרים של אי כיסוי ביטוחי) מומלץ ורצוי להגיש את התביעה ולנהל את ההליך המשפטי על ידי עורך דין נזיקין ובתביעות רכוש לרכב ובכך, תהיו בטוחים כי תהיו זכאים למימוש מלוא ההפסדים והפיצויים להם אתם זכאים. 

עו"ד ששי לב, המוביל את המשרד, הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת הפיצוי המקסימלי.

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד בתקנון ותנאי השימוש באתר.

מחפשים עורך דין בתחום נזקי רכוש וביטוח לייצוג משפטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ששי לב עורך דין ומגשר

מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין
Call Now Button