עורך דין נזקי רכוש לרכב

מהי תביעת נזקי רכוש לרכב ?

תביעת נזקי רכוש לרכב הינה, תביעה בהליך משפטי המייצג עורך דין נזקי רכוש לרכב בגין כל מקרה בו ניזוק כלי הרכב בו אתם נוהגים בין אם מדובר בתאונת דרכים או בכל מקרה בו נפגע רכבכם למשל, כתוצאה משריפת הרכב, אירוע של הצפת מי גשמים ועוד. יש לציין כי במקרים אלו, אשר בישראל עולים לכדי 35,000 תביעות מדי שנה, חלים דינים מיוחדים, החקוקים בחוק חוזה ביטוח, בפקודת הנזיקין וכן בהוראות ספציפיות אשר מפרסם המפקח על הביטוח וכן דינים כלליים, אשר רובם מצויים בפקודת התעבורה. 

איך לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לי ?

פיצוי כספי ניתן לקבל מחברת הביטוח או מהצד השלישי, כאשר הדרך לקבלת הפיצוי עוברת לא פעם בבית המשפט בשל מחלוקות לעניין האחריות לתאונה וכן גובה הנזק ושיעורו.
אם רכבכם ניזוק,  קיימים שני אפיקי תביעה עיקריים לשם קבלת פיצוי כספי, האחד, תביעת נזק ישיר והשני, תביעת נזק עקיף. הפער בין השתיים גלום בסוג הנזק שנגרם לבעל הרכב.בעוד תביעה לנזק ישיר מעניקה פיצוי בגין נזקים לרכב עצמו, דוגמת פגיעה
בפח החיצוני, בשלדת הרכב או בשל הצורך בהחלפת חלקיו, בעוד תביעות נזק עקיף מוגשותבגין הפסדים ונזקים, שאינם קשורים באופן ישיר לתאונה אלא להליך סביב קבלת הפיצוי, לרבות הפסד ימי עבודה בגין היעדרות, הפסדי פרמיה, ניכוי השתתפות עצמית, נסיעות, השכרת רכב חלופי ועוד.

האם להפעיל את הפוליסה בחברת הביטוח ?

ככל וברשותכם פוליסה לביטוח מקיף בתוקף למועד התאונה, הינם יכולים להפעיל את הפוליסה וחברת הביטוח תישא בנזקים ובתיקון רכבכם. חשוב להדגיש, כי במקרה כזה בהתאם לתנאי הפוליסה יקוזזו דמי השתתפות עצמית, כינון, השתתפות עצמית לירידת ערך והכל בכפוף לתנאי הפוליסה. עוד יצוין, כי ככל ותבחרו להפעיל את הפוליסה בחברת הביטוח, ודמי הביטוח עלולים להתייקר בזמן חידוש הפוליסה ועל כן, יש לקחת זאת בחשבון. 

הסיבה להתגבשות ההפסדים האמורים גלומה בהרכב הפוליסה. לאחר כל הפעלה של פוליסת הביטוח, תעלה הפרמיה של הפוליסה ותבוטל ההנחה הניתנת במידה ואתם זכאים לדוח היעדר תביעות. 

האם לתבוע את נהג צד ג' או חברת הביטוח שלו ?

במקרים שבהם האחריות לתאונה ( בין אם באופן מלא ובין אם באופן חלקי) הינה של הנהג האחר או יותר מאחד, ניתן לפנות בדרישת תשלום ולאחר מכן להגיש תביעה בבית משפט כנגד הנהג הפוגע ו/או הבעלים של הרכב (במקרים מסוימים) ו/או כנגד המבטחת.

הגשת התביעה בבית המשפט אפשרית מאחר וקיימת עילת תביעה ישירה כנגד המזיקים בהתאם לפקודת הנזיקין, כאשר ברוב המקרים ידון ההליך במסגרת תביעת רכוש לרכב בבית המשפט על מנת לקבל את הפיצויים וההפסדים שנגרמו. 

חשוב להדגיש, כי גם אם הופעלה הפוליסה בחברת הביטוח, הינכם זכאיים לשיפוי בגין ההפסדים העקיפים שנגרמו לכם, בין היתר: השתתפות עצמית, הפסד הנחצ העדר תביעות, ימי עבודה, הוצאות נסיעה, השכרת רכב חלופי ועוד. הפסדים אלו מומלץ להגיש באמצעות עורך דין לנזקי רכוש לרכב.

האם כדאי להיות מיוצג על ידי עו"ד נזקי רכוש לרכב ?

מאחר ומדובר בהליך משפטי ואשר קיימות מחלוקות הן לעניין האחריות לתאונה והן לעניין גובה הנזק ושיעורו, ולעיתים אף לעניין החבות של חברת הביטוח (במקרים של אי כיסוי ביטוחי) מומלץ ורצוי להגיש את התביעה ולנהל את ההליך המשפטי על ידי עורך דין המתמחה בנזיקין ובתביעות רכוש לרכב ובכך, תהיו בטוחים כי תהיו זכאים למימוש מלוא ההפסדים והפיצויים להם אתם זכאים. 

עו"ד ששי לב, המוביל את המשרד, הינו בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ומלווה את לקוחות המשרד להשגת הפיצוי המקסימלי.

 

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ומומלץ להתייעץ עם עורך דין. קראו עוד תקנון ותנאי שימוש באתר.

מחפשים עורך דין נזקי רכוש לרכב לייצוג משפטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ששי לב עורך דין ומגשר

Call Now Button
Open chat
מוזמנים לפנות בווטסאפ לייעוץ און ליין